KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11564061

nr 1156 4061

Wladyslaw Popielarczyk

(1925-1987), Polen

Blandteknik, Signerad och daterad 1962, komposition, motivet: 28x39

Wladyslaw Popielarczyk, polsk bildkonstnär född 1925, död 1987.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

300 kr

måndag 22 januari 2018
kl 18:43:26

Wladyslaw Popielarczyk

Läs mer om Wladyslaw Popielarczyk